АКАДЕМІЧНЕ ВЕСЛУВННЯ – вид спорту, до складу якого входять перегони на академічних човнах. Виділяють розпашне веслування (спортсмен веслує одним веслом) і парне (двома веслами). Академічні судна – спортивні вузькі продовгуваті легкі човни з винесеними за борти уключинами для весел і рухомими банками – сидіннями. Класи суден розрізняють за кількістю веслувальників: парне веслування – одиночки, двійки, четвірки; розпашне – двійки, четвірки, вісімки. За різновидами академічне веслування розрізняють на класичне веслування на рівній воді (Rowing) веслування в приміщенні (Indoor Rowing) та веслування на узбережжі (Coastal Rowing).
Веслування, як вид спорту, розпочинається досить пізно і надає рідкісну можливість для підлітків і студентів так і для дорослих в будь-якому віці опанувати новий вид спорту. За фізіологічними властивостями академічне веслування поєднує в собі силові тренування з кардіотренуванням. Веслярі отримують користь від тренування всіх основних груп м’язів, у тому числі ніг, спини, плечей і рук, одночасно розвиваючи силу та витривалість. Веслування також прискорює частоту серцевих скорочень і покращує здоров’я серцево-судинної системи та є одним із небагатьох способів забезпечити комплексне тренування на чистому повітрі.
Опонувавши академічне веслування при правильній техніці рухів, починаючи від розгинання ніг, повороту стегон і витягування рук, веслування може допомогти під час реабілітації травм опорно-рухового апарату, а також літнім людям, які можуть відчувати скутість і навантаження на суглоби на відміну від інших видів спорту, таких як біг або стрибки.
Мабуть, найбільша користь від веслування – це розумова і, що найважливіше, відчуття того, що ви є частиною спільноти та взаємних зв’язків в команді.
Незважаючи на те, що тренування потребує великих навантажень, поту, сліз і пухирів, винагорода у вигляді фізичного та психічного здоров’я, яка отримується взамін, незалежно від того, скільки років чи досвіду – це те, що змушує нас займатися, переслідуючи наші цілі.
created with