В веслуванні академіному склався стереотип антропометричних данних атлета (морфостатуса). Рух атлета в човні з великим рівнем ефективності сприяють «ричаги» – довгі руки та ноги. Велика кількість успішних веслувальників високого зросту, і це один з визначних чинників. Також чимале значення має має поєднання потужності та витривалості на 6-7 хвилинному проміжку часу.
Нижче наведені мінімальні критерії морфостатуса атлета для проведення тестування.
В веслуванні використовується ряд тестів для визначення потенціалу атлета.
У разі вдалого проходження тестування, це може означати що весляр, при певній технічній підготовці може досягти високих міжнародних результатів.
Мета тестування: виявлення потенціалу спортсмена.
Отже, б базу даних тестування входять:
– антропометричне тестування (зріст, вага та максимальне споживання кисню «МСК»);
– Силове тестування. В тестування входять вправи на верхній плечовий та нижній м’язовий пояс;
– Тривалість навантаження. За допомогою велоергометра, тестування проводиться без збільшення темпу за кожну хвилину доки атлет зможе підтримувати заданий темп.
Вищенаведені критерії не завжди можуть бути об’єктивним показником для досягнення високих міжнародних результатів, якщо не включити психологічний чинник. Велике значення має психологічна здатність атлета витримувати великі фізичні навантаження.
В чому полягає проблеми виявлення талановитих атлетів?
– Високі на зріст люди це менше 2%населення;
– 5-10% з числа великих на зріст, можливо, мають необхідні психо-фізіологічні показники для реалізації в спорті найвищих досягнень;
– Отже, потрібно знайти одного з 10 000 осіб;
– Створення умов для населення для проходження та виявлення спортсменів потенційно високо рівня;
– Також існує тиск соціального та культурного фактору (тобто як веслування сприймається соціумом в громадській свідомості).
Вимоги до тестування:
1)Тестування має бути надійним, зрозумілим (отримання інформації, яку можна буде обробити, проаналізувати та застосувати в практиці);
2) Мають бути розпізнанні головні показники, які мають значення для потенціалу атлета в веслуванні. Всі ці показники мають бути виявлені у осіб, які не пройшли спеціальну підготовку в академічному веслуванні.
3) Зріст, розмах рук, вага;
4)Силове тестування (СО2 Dyno). Тест на енергетичну витривалість powerendurancetest (Wingate)
5) Тест на витривалість (велоергометр);
6) Тест на «максимальний крок» (Max Step Test);
7) Підготовчі тренування – не потрібні.
created with