Успіх

Успішний виступ у змаганнях неможливий без щоденних тренувань, а спорт у якому задіяний секундомір майже викреслює такі слова як везіння або випадок.  Щоденна праця до сьомого поту, вдосконалення техніки веслування, режим та розпорядок тренувань вимагають від атлета повної віддачі. Звичайно,  що в спорті вищих досягнень не існує дрібниць, а кожна дія потребує професійного відношення на всіх етапах підготовки.  Успіх у спорті вищих досягнень потребує виключно професійного підходу в підготовці спортсмена.  Харчування, медичний контроль, щоденні тренування, вдосконалення фізичної форми і технічної складової,  режим дня, інвентар і екіпіровка та ще багато  іншого що потрібно для перемоги.

О ПРОФЕСИОНАЛИЗМЕ.

  В 1983 г. я понял, что успех на Олимпиаде или чемпионате мира не упадет,

как манна с небес. Поэтому, я и Майк (Спраклен – тогда тренер Редгрейва) посмотрели

как люди тренируются в других видах спорта и других странах. Это изменило пути нашей

подготовки. Наиболее важным фактором было то, что я начал тренироваться весь рабочий

день, несмотря на финансовые трудности. Я чувствовал, что в нашем спорте был

недостаток профессионализма и большинство людей в гребле были просто не в состоянии

стать чемпионами мира или Олимпиады, пока тренировались в свободное от основной

работы время. Тогда я бросил свою работу «на полставки» (садовника). Как безработный,

я получал небольшое пособие и мог отдать всю мою энергию гребле.

  Как профессиональные спортсмены мы тренируемся целый день. Обычно, наша первая тренировка проходит на воде с 8:20 до 9:45. После короткого перерыва вторая тренировка начинается в 11:00, опять на воде, или в зале штанги, или на эргометре. Затем, четыре-пять раз в неделю после ланча (обеда) мы делаем третью тренировку, начинающуюся в 15:00. В общем, на протяжении семи дней у нас бывает до 18 тренировок продолжительностью от часа до двух. У нас бывает один выходной в месяц и мы тренируемся 49 недель в году.  Из книги Стива Редргрейва «Золотая эра»  (чемпіон Олімпійських ігор 1984, 1988,1992, 1996, 2000 років).

 Вищою категорією спортсмена є Національна збірна команда України!

   Спортсмени Національної команди України отримують трудовий стаж за професією   спортсмен-інструктор штатної збірної команди з академічного веслування.

  Склад національної збірної команди на 2015рік складає 76 чоловік.

  Для кращих спортсменів Національної збірної команди України, що здобули високі місця на міжнародних змаганнях, розроблена система стипендій, премій, грандів та заохочень; Президентська премія,  Премія кабінету міністрів, Премія НОК.

  Великою підтримкою в спорті вищих досягнень є «Фізкультурні Спортивні Товариства». Кращі спортсмени мають можливість здобуття професійних навичок і кваліфікації, що створює певний плацдарм після спортивної кар’єри.