В академічному веслуванні, атлети вищого класу мають високу силову витривалість та дуже треновану серцево-судинну систему, що досягається лише багаторічним тренуванням. Завдяки аналізу результатів, та аналізу поглибленого медичного огляду, з’ясувалось що пік форми веслувальника припадає на 27-34 роки. Великий пласт атлетів зникав з спортивної арени так і не потрапляючи до Національної збірної і не здобувши свій кращій результат.
Великий розрив між юнацьким спортом і Олімпійським результатом, поставив питання збереження цілої вікової групи спортсменів. 3 1994 року FISA вводить перший чемпіонат світу, учасники якого мають вік до 23 років, одночасно велику популярність отримує всесвітня Універсіада для студентів. Цікавим прикладом того є практика університетів США, студенти якого отримують безкоштовне навчання вартістю понад 400$ тисяч. Федерацією України також підписано меморандум з рекрутами університетів, що вже у 2016 році дасть можливість обдарованій і талановитій молоді навчатись у сполучених штатах Америки.
В Українському спорті існує ряд вищих спеціалізованих навчальних закладів що готують спеціалістів галузі спорту, а також дають можливість гармонічно поєднувати спорт вищих досягнень, навчання та здобуття професійної освіти.
Для підтримки обдарованих, перспективних і талановитих спортсменів працюють школа вищої спортивної майстерності (ШВСМ). Розроблена система стипендій, підтримки і заохочень атлетів веслувальників.
created with